Internet

                     Dobre i loše strane interneta

           DOBRE STRANE INTERNETA

                               Picture
1. Internet je veoma važan vid komunikacije
        -www.facebok.com

2. Možemo lako povezati kuću i posao
        -Google drive

3. Možemo saznati većinu potrebnih informacija
        -www.google.rs

4. Internet je na neki način i riznica znanja
        -www.wikipedija.rs

5. .Možemo naučiti dosta novih stvari 
        -www.znanje.org

6. Internet raspolaže velikim brojem knjiga koje možemo čitati u elektronskom obliku
        -www.free-ebooks.net

7. Plaćanje preko interneta pomaže ljudima da plate račune bez napuštanja kuće ili radnog mesta
        -www.paypal.com

8. Kupoprodaja je važan segment interneta!
       -www.e-bay.com

9. Jedna od draži,tj.dobrih strana interneta je zabava!
       -www.miniclip.com

10.Upoznavanje novih ljudi!
     

        -www.myspace.com

          LOŠE STRANE INTERNETA

                                    Picture


1. Narušena sigurnost!

2. Zloupotreba podataka

3.Narušavanje autorskih prava

4.Opasnost od štetnih fajlova!

5. Širenje mržnje i uvreda.

6. .Nepoštovanje privatnosti i nacionalnog i verskog opredeljenja

7. Izaziva zavisnost koja se svrstava u neku vrstu bolesti

8. Mladi zaboravljaju na normalan život i izlaske!

9. Ljudi beže od stvarnog života i zatvaraju se u sebe.

10. Deca imaju pristup mnogim neprimernim sadržajima.


    Chrome će od 1. septembra blokirati Flash reklame


Još u junu je Google objavio interesantnu vest da će Chrome browser uskoro biti dovoljno pametan da "inteligentno pauzira sadržaj koji nije centralna stavka stranice" koju korisnik posećuje.



Ovo je dobrodošla promena koja će dodatno omogućiti marginalizaciju Flash-a. Pomenuta funkcija je sada spremna za lansiranje. Na Google+ stranici kompanijinogAdWords programa, Google je istakao da će Chrome ažuriranje 1. septembra korisnicima doneti podrazumevano blokiranje Flash reklama. 

Google preporučuje reklamnim agencijama da se prebace na HTML5 reklame kako bi sprečili njihovo blokiranje. Za obične korisnike, ovo su svakako dobre vesti, jer će blokiranje Flash reklama koje ne želite da vidite svakako doneti bolje iskustvo pregleda stranica a i poboljšaće trajanje baterija na uređajima. 

Chrome je uvek bio browser koji porpilično "jede" bateriju, posebno u poređenju sa Safarijem. Očekuje se da će novo ažuriranje promeniti stvari u boljem pravcu. Treba istaći da je ovu funkciju ručno moguće aktivirati već sada: potrebno je otići u Chrome podešavanja, izabrati "Show advanced settings", potom je potrebno izabrati podešavanje sadržaja za "Privacy", a potom "Detect and run important plugin content". 

                   Fejsbuk misli i na pokojnike

Kompanija Fejsbuk (eng. Favebook) resila je problem nasledjivanja, naloga nakon vase smrti.

Preko sigurnosnih opcija mocice da se odredi neko s liste prijatelja, ili clanova porodice, koji ce imati pravo vodjenja naloga nakon smrti. Opcija bi trebalo da se zove "Legacy Contact" osoba koja postne svojevrsni vlasnik, moze da radi skoro sta pozeli.
Moci ce da mu menja slike, zamrzne profil, pretvori ga u secanje na tu osobu, deaktivira profil, sto je najcudnije da prihvata nove prijatelje.

Ovlasceni, nece moci da cita privatne poruke, kao i da brise ranije prihvacene prijatelje, situacija s statusima je nesto drugacija.
Naime, moci ce da izbace samo jedan status, u kome ce se oprostiti sa drustvenom mrezom.
Cilj ove aplikacije je da ostanu secanja na pokojnika, ali kriticari govore da ce zivi biti u bunilu kada vide da pokojnik nije sasvim mrtvar na mrezi, pogoovo kada ih prihvate za prijatelja.

U ovoj kompaniji, brane se tvrdnjom da samo zele da udovolje hiljadama korisnika, koji su godinama zahtevali ovakvu opciju "Javili su nam se clanovi porodica koji su na profilu hteli da postave informacije o sahrani, kao i da dodju do fotografija" kaze iz ove kompanije Vannesa Callison-Burch

Dosada je postojala mogucnost da , nakon sto bi kontaktu s Fejsbukom smrt nekog korisnika bila potvrdjena od strane clanova porodice, profil bio zamrznut i sluzio kao secanje na pokojnika. Gledati profil, ali ne i uredjivati.

Da li je ovo pametna aplikacija ili ne, vi odlucite.

             Google ubrzava rad na dokumentima

Google je uveo inovacije koje omogućavaju diktiranje teksta ili obavljanje web pretraga bez napuštanja dokumenta.

Sada se mogu obavljati pretrage bez napuštanja Google Docs - a. 

Dobijeni rezultati se potom mogu pripojiti dokumentu u nekoliko klikova. 

Druga interesantna opcija je glasovna komanda da bi se pisao tekst ne dodirujući tastaturu. 

Dovoljno je samo aktivirati opciju Voice (dostupna na 40 jezika) u meniju Tools na računaru ili pritisuti centralno dugme na smartfonu. 

Funkcija "Vidi nove promene" omogućava i da se vide poslednje izmene u dokumentu.



         Gugl je ZAUVEK promenio logo, a evo i zašto

Kompanija "Gugl" predstavila je danas novi logo, koji će i dalje činiti šest raznobojnih slova, ali promenjenog dizajna i fonta.



Ova modifikacija kao da nagoveštava moć nove matične firme "Alfabet" koja će poslovati rame uz rame sa Guglom..
Gugl će pod dosadašnjim imenom nastaviti da se bavi poslovima pretraživanja interneta, aplikacijama, veb sajtom "Jutjub" i operativnim sistemom "android".
Nova odeljenja u sastavu "Alfabeta" preuzeće ostale projekte, poput razvoja "pametnog doma", bespilotnih letelica i automatski navođenih automobila.



Facebook testira novi servis ličnog asistenta

Korisnici aplikacije Facebook Messenger uskoro će moći da imaju ličnog asistenta koji će im pomagati u kupovini, planiranju sastanaka ili rezervaciji putovanja.


Zvaničnik kompanije Facebook Dejvid Markus najavio je novi servis nazvan "M", koji će raditi pomoću veštačke inteligencije, preneo je sajt mashable.com. 

Markus je rekao da će veštačku inteligenciju "obučavati i nadgledati ljudi" i da će taj novi servis moći da razume pitanja i da deluje na osnovu njih. 

Za razliku od drugih servisa baziranih na veštačkoj inteligenciji koji su već dostupni na tržištu, kao što su Siri, Google Now ili Microsoft's Cortana, "M" će zaista obavljati zadatke u ime korisnika. 

"Može da kupuje stvari, isporučuje poklone, rezerviše restorane, putovanja, ugovara sastanke i mnogo više", napisao je Markus na svom Facebook profilu. 

Servis je još u fazi testiranja i ne zna se kada će biti dostupan svim korisnicima Messengera.



   Stvari koje morate da znate o mračnoj strani interneta

Iako mnogi to ne znaju postoji deo interneta koji je skriven od pogleda prosečnog korisnika i kome je veoma teško pristupiti. Zove se Deep Web i pretpostavlja se da je čak 500 puta veći od ''vidljivog'' interneta.



Deep Web je opasno, strašno, a ponekad i ilegalno mesto. Ako ne znate šta radite, ne bi trebalo da ga posećujete, a ako to ipak želite moraćete da preuzmete poseban pretraživač da biste mu pristupili. Ipak pre nego što se odlučite na taj korak pročitajte 5 stvari koje o Deep Webu morate da znate. 


1. Prodaja bankovnih kartica 

Atlantic Carding je lokacija na Deep Webu na kojoj se mogu kupiti informacije o tuđim kreditnim karticama, adresama i sličnim privatnim informacijama. Cene se kreću između 5 i 80 dolara. Što više platite bolje ćete informacije dobiti. 

2. Krađa 

Buttery Bootlegging je mesto na kojem možete naručiti od profesionalnog kleptomana da za vas ukrade željeni predmet. Jednostavno mu platite u Bitcoinsima i on, kada ukrade predmet, kao dokaz obavljenog posla objavi fotografiju predmeta koji ste naručili. 

3. Naručivanje plaćenih ubica 

Deep Web je mesto na kojem se na raznim lokacijama može naručiti plaćeni ubica. Posao se plaća u Bitcoinsima, a prosečan posao košta od 25.000 evra, dok gornja cena za bogate žrtve ne postoji. Naručilac i ubica ostaju anonimni, a žrtva ne može biti mlađa od 16 godina niti biti političar na vodećoj poziciji bez obzira o kojoj se zemlji radi. 

4. Prodaja ilegalnog oružja 

EA je stranica na kojoj je moguće kupiti oružje koje se dostavlja isključivo na području Europske unije. Ipak, ovim putem se ne može naručiti i municija. 

5. Eksperimenti na ljudima 

Lekari, studenti medicine i medicinsko osoblje rade grozne eksperimente na ljudima koji uključuju izgladnjivanje, zarazu bolestima, testove tolerancije na bol, sterilizacije... Žrtve su im uglavnom beskućnici koje drže u ćelijama u napuštenim skladištima i zgradama, piše toughcatalog.com.

0 коментара:

Постави коментар

adsense